Prvi začetki:
Naš prvi poskus preživetja je bil seveda pravi polom. 2009 smo se kot skupina neizkušenih zelencev za 4 dni brez hrane podali v gozd na preizkušnjo v neznano.
Utrujenost od celega dneva hoje, skoraj nič hrane in vode, spanje na prostem na naklonu, zbujanje nekaj metrov nižje v trnih, … vse je kazalo, da se bo naša dogodivščina končala prej kot načrtovano. Kljub začetniškim napakam pa smo imeli srečo. Našli smo odlično lokacijo, kjer smo ne le nalovili dovolj rib, nabrali dovolj gob, sadežev in druge divje hrane ampak tudi razvili strast do življenja v naravi.
Potrebni so bili novi izzivi, zato smo se od takrat vsako leto podajali na nove preizkušnje. Vsakič za dlje časa in z manj opreme. Z našo željo po večjih izzivih je rastlo tudi znanje, prebirali smo različno literaturo in črpali zanimive informacije, največ znanja pa je prišlo prav iz gozda s preizkušanjem na lastni koži.
Vse to je privedlo do ekstremov, poleg zimskih preživetij, preživetja zgolj z nožem in podobno smo imeli tudi daljša solo preživetja. Prvi je bil Miha, ki je sam šel za 15 dni v gozd, brez hrane, brez spalne vreče. Praktično samo nož, posoda in kresilo. Drugo leto je prav tako za 15 dni odšel Žiga, ki pa je poleg tega prehodil Slovenijo od Kranjske gore do Kolpe. Leto za tem pa se je na 12 dnevno solo preizkušnjo podal še Jurij.
Našim podvigom so se pogosto priključevali tudi prijatelji in znanci. Od 2014 dalje smo začeli redno izvajati tečaje za vse, ki so se želeli učiti. Kmalu smo ustanovili društvo, ki je vsako leto bolj aktivno, izvajamo vse od zahtevnih 3-dnevnih tečajev do team-buildingov, programov za šole in poletnih taborov za otroke. 2018 smo z željo povezovanja vseh, ki se ukvarjajo s takšnimi veščinami, organizirali prvo vseslovensko tekmovanje iz preživetja v naravi.
Odlikuje nas, da od samih začetkov hodimo v gozd brez hrane in z minimalno opremo. To nam omogoča poseben pogled na naravo in veščine preživetja, kot tudi razumevanje dejavnikov, ki so res ključni pri pomanjkanju. Kot ekipa dobro pokrivamo različna področja, tako po izobrazbi kot po hobijih. Kombinacija naših opravljenih študijev gozdarstva, biologije, agronomije in lesarstva dobro pokrije temeljna znanja o naravi. Poleg tega pa naše aktivnosti in hobiji kot so lokostrelstvo, podvodni ribolov, raziskave volkov, borilne veščine, met kopja, plezanje, jamarstvo, enoletno potovanje s kolesom okoli sveta, sodelovanje s taborniki, skavti, gasilci, vojsko in udeležbe na mednarodnih bushcraft meetingih veliko doprinesejo k našim veščinam preživetja v naravi.